Kurz pro uchazeče o lovecký lístek

A je to tady, 31.1.2009 jsem nasoupil do kurzu. Nafasovali jsme tlustou učebnici s upozorněním, že ke každému tématu si máme pořídit nějaké odborné publikace, aby naše vědomosti byly co největší. To jsem zvědavý, jak se mi to vleze do hlavy? Kurz máme každý víkend v sobotu i v neděli, jednu jsme dokonce strávili v oboře s odbornou přednáškou. Jako přednášející se nám představili odborníci z řady myslivců, kteří mimochodem budou i zkušebními komisaři při zkouškách, které nás čekají příští rok. Do té doby musíme absolvovat povinnou praxi ve vybraném Mysliveckém sdružení, tak jsem byl oficiálně požádat na členské schůzi MS Bruzovice o umožnění praxi vykonávat u nich a bylo odhlasováno, že jako jo, že můžu.

V rámci povinných brigád jsem se účastnil jarního svodu a instalace chovatelské přehlídky trofejí na Hukvaldech, taky jsme měli praktickou přípravu se zbraní, takže střelba na terč z malorážky a z brokovnice na holuby, to bylo super!!!

A během zbytku roku mě čeká účast na brigádách a mysliveckých akcích v Bruzovicích, všechno se musí zapisovat do takového sešitu, co nám rozdali na OMSu. No a taky se učit, se učit, se učit...

 

Léto je za náma, v rámci povinné praxe jsem pomáhal Pavlovi z MS Bruzovice s přípravou jeho českého fouska na PZ, přičemž jsem samozřejmě cvičil i Arga. Pavel s Rolfem nakonec na podzimkách získali loveckou upotřebitelnost, takže můžou na hony a příští rok to zkusíme na jaře v Karviné opravit.

S Argem jsme se podíleli na vyhánění zvěře před senosečí, chodíme na brigády, budovali jsme napajedla pro zvěř a momentálně budujeme dva biokoridory, sázíme směs vybraných stromů a keřů.

Vše vyvrcholilo 20.3.2010, kdy jsem v Komorní Lhotce na hotelu Premier složil zkoušky z myslivosti.