1.ročník Memoriálu Jitky Hromadové-SZVP+LZ 2009

O víkendu 1.-2.8.2009 nás čekaly další zkoušky, tentokrát dvoudenní a to speciální vodní práce a lesní zkoušky. Pořadatelem byl OMS Opava a zkoušky probíhaly jako 1.ročník memoriálu Jitky Hromadové.

Sraz účastníků a zahájení probíhalo na chatě MS Jilešovice - Háj, kde jsme se byli s Myšákem podívat už v úterý, abychom to v sobotu nehledali a nemuseli plašit. Jelikož Myšák byl odvolán k službám svého zaměstnavatele, zajel jsem ráno pro Pavla, s kterým chodíme cvičit v Bruzovicích a který slíbil, že mi půjde střílet. Na místo jsme dojeli tak akorát, abych nechal Arga proběhnout a pořádně se na to vys..., dali jsme si čas a už tu byl nástup a losování. Vytáhl jsem číslo 12. pak následovalo rozdělení do skupin a čísla losů 10-17 měly pro dnešní den vodu.

Takže jsme odjeli k rybníku MS Bohuslavice, kde nás už na chatě očekávali s občerstvením, klobásky byly aj birell no a pomalém nástupu jsme odešli na první disciplínu-chování na stanovišti. Arga jsem nechal na volno, byl klidný - za čtyři. Náslodovala ochota k práci na hluboké vodě, sklidili jsme potlesk korony, další čtyřka, přinášení se taky povedlo, takže za čtyři a byla pauza na občerstvení. Já si dal jen další birell, protože jsem měl furt nervy na pochodu, ale nečekali jsme dlouho, druhá skupiny přišla z rákosí, tak jsme mohli nastoupit my. Rákosí bylo úplně jiné, než v Těšanech, bylo sice vysoké, ale jemnější a bylo hned na vodě, což se asi Argovi líbilo, protože hledal moc hezky-za čtyři. A to už nás čekala disciplína poslední a pro nás nejhorší-dohledávka kachny. Argo ji našel v páté munitě, takže známka za čtyři. Pašák, udělal mi radost, takže já si mohl dát konečně něco k jídlu a podělil jsem se s Argem o klobásu. Na chatě u rybníka proběhlo i vyhlášení, Argo vodu absolvoval s plným počtem sto bodů. A pak už jsme se rozjeli každý svým směrem. My se ještě stavili na chatě v Jilešovicích, kde mimo memoriál probíhaly i zvěřinové hody, tak jsem si dali srnčí guláš a srnčí řízek no a pak honem domů a regenerovat síly na zítřek.

V neděli ráno byl opět sraz na chatě v Jilešovicích, už jsme věděli, že jdem na les, takže se zbytečně nic nezdržovalo a mohli jsme se přesunout k chatě MS Hrabyně-Smolkov. Na nástupu proběhlo rozdělení do tří skupin a jako první šli včichni na ohrádku. Argo si lišku ověřil, uchopil a přinesl. Známka čtyři. Další společnou disciplínou bylo chování na stanovišti. Jelikož už jsem byl bez střelce, musel jsem stát poblíž souseda, který střílel, ale to nám nevadilo, Arga spíš zajímalo, co dělají honci, kteří před náma prošli, tady začal být neklidný a jelikož byl na volno, dostal známku tři. Naše skupina pak odešla na drobné disciplíny, tedy vyhledávání zvěře v houštinách, což Argovi moc nešlo-známka dvě, následovaly dohledávky bažanta, zajíce a lišky, tady vše známka čtyři, slídění a dohledávky-musel jsem si půjčit flintu, protože u této disciplíny je třeba aspoň jednou vystřelit-známka čtyři. Následoval zrychlený přesun na vlečky, kde jsme vylosovali poslední, tedy třetí vlečky. Začalo se po dohodě s liškou, všichni v naší malé skupince zatím ve všem obstáli a i vlečky jsme všichni zvládli, takže Argo známky za čtyři. A jak se říká, to nejhorší nakonec-šoulačka a barva. Na šloulačku jsem si opět půjčil flintu, Argo šel klidně za patama, nechal se odložit a v klidu zůstal, i když jsem se na těch pět minut ukryl a vystřelil. Jen jsem trochu pokazil konec, protože se má dojít ke psu a uvázat ho, což jsem neudělal, ale na známku to naštěstní nemělo vliv, takže dobře a že čtyřka. A pak to přišlo, práce na pobarvené stopě. Argo samozřejmě šel jako vodič, ze stopy jednou sešel, ale ke kusu mě dovedl, dostali jsme náš první úůomek a bylo po všem-známka tři. No a vlastně ještě následovalo vodění na řemeni-známka čtyři. Strašně se mi ulevilo, jen jsem pořád nevěděl, co ta dvojka z vyhánění zvěře, ale jak jsem mrknul do zkušebního řádu, věděl jsem, že jsme pořád v první ceně;-)

Ze samé radosti jsem si dal škopek a odjeli jsme na chatu do Jilešovic, kde jsme čekali na slavnostní ukončení a vyhlášení výsledků. Vítězem 1.ročníku Memoriálu Jitky Hromadové se stal maďarský ohař krátkosrstý Atac z Bohumínské mokřiny s vůdcem Jaroslavem Trejbalem. V silné konkurenci se Argo umístil na skvělém sedmém místě s celkovým počtem 326 bodů a dostali jsme krásnou cenu-kožený řemen na zbraň. Argovi patří velký dík, že to všechno zvládl a nenechal mě ve štychu. Je to pašák :-)

A tady jsou účastníci memoriálu.

Mám pár fotek pouze z vodních prací, protože v neděli jsem byl bohužel sám.