II. ročník Memoriául Jitky Hromadové 2010

31.7.-1.8.2010 - Na přelomu července a srpna se v bažantnici Albertovec konal II. ročník Memoriálu Jitky Hromadové a stejně jako loni, i letos jsme se jej s Argem zúčastnili. Letos však k lesním zkouškám a speciálním zkouškám z vodní práce přibyly i zkoušky vloh.

Zázemí ke zkouškám poskytla Opavská lesní, a.s. na myslivecké chatě v Bažantnici Albertovec. Ke zkouškám nastoupilo 19 psů, mezi nimi i brácha Ar s Michalem a v neděli i Mok s Dájou, Ricky s Ivetou a taky Daphné s Jardou a také další nám známí kamarádi a vůdci svých čtyřnohých svěřenců a dokonce i vůdci ze zahraničí, tedy ze Slovenska, Polska a Holandska.

Po snídani, zaplacení poplatků a veterinární prohlídce proběhlo v chatě losování. Vylosoval jsem číslo 11 a čekal nás nástup a slavnostní zahájení. Poté se začali všichni rozjíždět do honitby, čísla losů 10-19 čekal v sobotu les a v neděli voda a zkoušky vloh.

První disciplínou na lese byla tradiční ohrádka, kde byl nejprve problém s liškou. Ty měly být připraveny 4, ovšem kde nic, tu nic. Až pak někdo přinesl evidentně použitou lišku a podle toho to taky vypadalo, z 10 psů jen jeden absolvoval ohrádku za 4. I Argo mě překvapil, protože nezvykle dlouho lišku ověřoval a dokonce od ní zvednul hlavu a obešel ji, než ji vzal. Tímto si vysloužil známku 3, což bylo v dané situaci výborné ohodnocení. Známky 1 a 2 totiž nebyly výjimkou.

Po ohrádce následovaly klidy a pro nás další 3. Dále nás čekala šoulačka, barva a vodění na řemeni, kde už si Argo napravil reputaci a vše absolvoval za 4. Poté jsme se přesunuli autem na vlečky se zajícem a liškou, kde jsme opět uspěli se čtyřkami no a to už nás čekaly drobné disciplíny a vyhánění z houštin. Argo to opět zvládl na výbornou, tedy na samé 4:-) Les jsme tedy absolvovali v I.ceně s 236 body.

A konečně odjezd na chatu, kde jsme se nadlábli – divočák, zelí a knedlíky – a pak hurá domů a odpočívat před dalším dnem.

V neděli ráno probíhalo všechno stejně jako v sobotu a po nástupu jsme tedy odjeli na vodu. Vše probíhalo bez problémů, Argo zvládl disciplíny podle mě výborně, rozhodčím se však nelíbilo nahánění v rákosí, kde Argo přišel i do kontaktu se zvěří, vyhnal na vodu kačenu, ale z rákosí několikrát vyběhl a ač se do něj vždy sám vrátil, bylo toho vybíhání moc a tedy z jedné disciplíny známka 3. Vodní práce jsme absolvovali v I.ceně s 95 body.

Čekaly nás polní práce, přesněji řečeno zkoušky vloh se zadávání titulu CACT, čímž bylo umožněno, aby se vloh zúčastnili i psi, kteří už na vlohách jednou uspěli.

Bylo docela horko, Argo se na hledání okamžitě urval a běžel po stopě dost daleko, ale pak se vrátil a začal hledat. Na poli byli kromě volně žijící zvěře uvázáni bažanti, Argo jednoho takového vystavil, postoupil, ale jak se bažant zvedl, tak po něm zlehka skočil, ale hned se mi jej podařilo zadaunovat. Ještě jsme pak chvíli pokračovali v hledání a měli jsme splněno. Kromě klidu před srstnatou vše za 4. Takže vlohy v I. Ceně s 225 body.

Takže hurá na chatu na něco k snědku – zase divočák, zelí a knedlíky – ale stejně výborné, jako včera.

Na slavnostním ukončení jsme se dozvěděli celkové výsledky. Vítězem II.ročníku Memoriálu Jitky Hromadové se stal maďarský ohař krátkosrstý Arany z Tišnovských revírů s vůdcem Jiřím Indrou.

My jsme se umístili na 6 místě, o jeden bod za bráchou Arem, ale díky lepšímu výsledku na poli jsme obdrželi pracovní titul CACT. Argo mi prostě zase udělal velikánskou radost:-)

 

Na fotky z celého memoriálu se s laskavým svolením Zuzky Nedavaškové - ChS Manon Lescaut můžete mrknout tady, tady nebo třeba tady :-)