Moravskoslezský pohár ohařů 2010

 

O víkendu 14.-15.8.2010 jsme se s Argem, stejně jako loni, zúčastnili dalšího ročníku Moravskoslezského poháru ohařů, který tentokrát pořádal OMS Nový Jičín ve Studénce a přilehlých honitbách MS Racek Pustějov a MS Fulnecko.

Po příjezdu na místo zahájení u hotelu Antler ve Studénce se hned odevzdávaly průkazy původu a každý si vylosoval číslo. Já si vytáhl číslo pět. Po snídani(kterou jsem si nedal) proběhl nástup, seznámení s průběhem zkoušek a následoval odjezd do honiteb. Nás čekalo nejprve malé pole, vše se odehrálo v blízkosti myslivecké chaty a vše jsme zvládli bez zaváhání. Z malého pole jsme odjeli na vodu, kde Argo opět nezaváhal, na hluboké vodě bez problémů, v rákosí pracoval hezky a bez pobízení, kachnu dohledal téměř okamžitě a mohli jsme jet na velké pole. Tady už to bylo horší, na společném honu se Argo dostal na hranici mého vlivu, takže nepředvedl práci, na kterou jsem od něj byl zvyklý, i když jsem samozřejmě věděl, že jej bude lovecká vášeň a nos hnát dopředu. Po chvilce se naštěstí zklidnil, opravil si i systém, ale jak byl rychlý, tak bažanta vystavil jen krátce a ten se hned zved. Vystřelil jsem dvakrát, ale z bažanta se jen "zaprášilo" a dosedl dost daleko. Argo ale bez problémů dohledal, přinesl a odevzdal. Na srstnatou jsme nenarazili, tak jsem si nechal napsat 3 z klidů. Za 3 jsme tedy měli i vystavování a systém při společném honu. No a tím byl první den za náma, zítra nás čeká les.

Sraz byl v neděli ráno opět u hotelu Antler a po nástupu jsme vyrazili do lesa. Jako první disciplína byla tradičně ohrádka, poněkud jiná, než je zvykem, i příkop byl celý z bednění, takže někteří psi s tím měli problém. Argo naštěstí ne. Ale naše nejslabší disciplína nás teprve čekala, chování na stanovišti. Argo sice nebyl úplně nejklidnější, ale pan rozhodčí nás odměnil známkou 4. Pak jsme se rozjeli k jednotlivým disciplínám, nás to čekalo v pořadí vlečky, drobné a nakonec barva. Argo dnešní den absolvoval se samýma čtyřkama, na barvě jako obvykle táhnul, kousek sešel, ale sám se obloukem vrátil na stopu a provedl mě přes lože až ke kusu. Terény byly celkem náročné, ale se vším jsme si poradili. U barev bylo nachystáno občerstvení, grilovalo se, podával se guláš a Argo si od pana kuchaře vysloužil spoustu masa z odřezků a nějakou tu kostičku. Samozřejmě až po všech disciplínách jako zaslouženou odměnu. Nás už pak čekal jen návrat na místo zahájení a čekání na vyhlášení výsledků v pohodové atmosféře, kdy se samozřejmě probíralo, co jak který pes zvládl. Sponzoři se ukázali. Ceny byly připraveny opravdu hodnotné, za první místo jednuška Bajkal, dále horské kolo a podobně. My jsme si domů odvezli flašku slivovice(tuto pozornost dostal každý účastník), dále myslivecký batoh a klobouk, no zkrátka samé fajn věci:-) Jen škoda, že se mnou nebyl nikdo, kdo by fotil...snad příště. Mrkněte aspoň na naše hodnocení. Na závěr bych chtěl dodat, že vítěz  ...byl veden jako hlásič a rovněž jako hlásič zkoušky dokončil, s celkovým počtem ... budů se pravděpodobně dostal do nominace na Memoriál Richarda Knolla. Gratulujeme.