Pohár starosty městyse Brankovice

24.-25.7.2010 - Tentokrát jsme vyrazili na jih, abychom se v Brankovicích zúčastnili lesních zkoušek a speciálních zkoušek z vodní práce. V sobotu ráno jsme vstávali trochu dřív, než obvykle, protože jsme před sebou měli asi 160 km dlouhou cestu. Do Brankovic jsme dojeli kolem sedmé, vyvenčil jsem Arga a došel do hospody, kde byl sraz. Na zkoušky přijeli i Michal s Drahuškou a jejich psi, zkoušek se účastnila jen Dája s Mokem. Po nástupu a losování jsme přejeli do lesa k ohrádce, kterou všichni psi zvládli bez větších problémů. Pak už jsme se rozešli rozděleni do skupin na své disciplíny. Naše skupina byla ve složení Argo za české fousky, maďarská krátkosrstá ohařka, malý münsterlandský ohař a německá krátkosrstá ohařka. Po ohrádce jsme byli převezeni na vlečce za traktorem do míst, kde nás čekala šoulačka a barvy. Šoulačku jsme zvládli za 4, na barvě šel Argo pod větrem, takže jsem si nevšiml lože, tudíž známka 3. Na konci vlečky jsem panu rozhodčímu řádně ohlásil dosled srnce a obdrželi jsme s Argem úlomek. Pak přesun k občerstvení (dal jsem si jen kafe, čaj nebyl) a pokračovali jsme na vlečky se zajícem(4) a liškou(4) a po vlečkách následovalo vyhánění zvěře z houštin, kde jsme chytli další 3 - Argo nehledal dostatečně do hloubky, i když bylo vidět a hlavně slyšet, jak v houštině běhá a hledá a následně slídění a dohledávky zajíce, bažanta a lišky, což už jsme zvládli za 4. Den to byl náročný a dlouhý, takže jsme se s Argem těšili do hospody na kus masa. Jasně, že jsem se s Argem rozdělil, dostal kousek divočáka a chleba s omastkem, olizoval se až za ušima. 

Na nástupu se vyhodnotil první den, vítězem byl jeden z českých fousků, kterých na těchto zkouškách bylo celkem 9, jelikož zkoušky byly pořádány ve spolupráci s KCHČF.

My jsme se hned po nástupu rozloučili a jeli jsme domů, v hospodě zábava pokračovala, jelikož součástí dne byly zvěřinové hody.

Kolem půl 9 jsme dojeli k Vaclavkam, kde nám byl poskytnut nocleh a lahváč :-)

V neděli ráno zase cesta na jih, ale už jsme nemuseli jet tak brzy. Na sedmou jsme byli opět v Brankovicích a po nezbytných "ceremoniálech" jsme se přesunuli k rybníku Hlavatka. Argo uspěl ve všech disciplínách se známkou 4, takže mi jako včera udělal obrovskou radost. 

Vodní práce vyhrál malý münsterlandský ohař, celkovým vítězem Poháru se stal český fousek z chovatelské stanice Z Přerovska. Jméno mi jaksi vypadlo:-)

Pan Hlaváč, starosta Brankovic a zkušený chovatel českých fousků spolu se všemi, kteří mu pomáhali, zkoušky výborně připravili. V Brankovicích se nám velmi líbilo a třeba se sem ještě někdy vrátíme.

Na fotky z celé akce se mrkněte k bráchovi Arovi:-) Michal všechno bezvadně nafotil. Takže les a voda.