Speciální zkoušky z vodní práce-Těšanský pohár 2010

V pátek 16.7.2010 jsme vyrazili na Pasohlávky do ATC Merkur, což je místo, kde jsme tradičně začínali naše dovolené - okružní jízdy po naší vlasti. Sraz jsme tady měli s celou partou kamarádů, my s Pitrsem a psy jsme vyrazili kolem tří, ale párkrát jsme se cestou zakecali a tak jsme dojeli až na Slovensko. No nakonec jsme do kempu dojeli, vykoupali jsme psy i sebe a šli si hned dát pivo. Pak už jsme jen čekali, až dorazí ostatní. Večer se povedl, grilovali jsme maso a křídla, pili všechno možné a spát jsme šli kolem dvou. A ráno v pět vstávat, pobalit věci, protože jsme spali venku a vyrazit do Těšan, kde jsme měli být v osm hodin.

Dojeli jsme s menším blouděním, což pro tento víkend bylo zcela typické (a to už jsme v Těšanech dvakrát byli), pozdravili se s přítomnými a čekali v stupňujícím se vedru na zahájení. Psi hledali každý kousek stínu, zalézali pod auta a nechtělo se jim ven.

Ke zkouškám nastoupilo 15 ohařů, Argo byl jediný zástupce českých fousků, další skupinu tvořili retrievři. Vylosoval jsem nám číslo 1 :-) a tak jsme po příjezdu k rybníku bez zbytečných průtahů zahájili zkoušky hledáním na hluboké vodě. Argo krásně reagoval, plaval dost daleko i do stran, následný aport kačeny také zvládl, takže z hluboké vody známky 4. Pak jsme delší dobu čekali, než jsme se mohli přesunout na rákos, ale tam to nakonec taky proběhlo rychle a Argo si z nahánění odnesl známku 4. Rozhodčí nás pak poslali na dohledávku a tu Argo zlvádl taky za 4. Čekaly nás už jen klidy, které k mé radosti Argo ustál a dostal další 4. 

S plným počtem bodů dokončilo zkoušky šest psů, takže následoval "rozstřel" formou přinášení kačeny na větší vzdálenost na čas. Kačena se vhazovala do vody asi na 40 metrů, čas se měřil od vypuštění psa do odevzdání kačeny vůdci. Měli jsme trochu štěstí, někteří psi měli problém s odevzdáním, čímž se jim protáhl výsledný čas a tak jsme nakonec Těšanský pohár vyhráli. Argo je šikula. Vítězství bylo o to cenější, že Argo byl jediný český fousek v různorodém starovním poli německých, výmarských a maďarských ohařů a jedné fenky anglického setra. Mj. s její majitelkou Zdeňkou se známe z výcvikového tábora Štěpána Horáka, který se Těšanského poháru taky zúčastnil.

Na úplný závěr proběhla vyřazovacím způsobem soutěž o nejrychlejšího psa v plavání. Na větší vzdálenost se do vody vhazoval aport a psi se vypouštěli po dvojicích. Postupoval pes, který vzal aport první do mordy. Argo takto absolvoval tři rozplavby a nakonec i tuto soutěž vyhrál :-) udělal mi moc velkou radost. Musím poděkovat všem kamarádům, kteří s náma celý den v tom horku vydrželi a fandili nám. No a po závěrečném vyhlášení hurá do kempu a slavit:-) Fotky ze zkoušek jsou galerii a taky tady