Výstavy

NÁMĚŠŤ NA HANÉ 2010

26.6.2010 jsme se s Argem vydali na oblastní výstavu na zámek v Náměšti na Hané, kde zároveň v rámci KCHČF probíhal výběr do chovu, kterého se chtěla zúčastnit Iveta s Rickym a tak jeli s náma. Počasí vypadalo slibně, zámek jsme celkem bez obtíží našli (jen jednou jsem se ptal na pumpě), u brány jsme vyfasovali katalog a nějaké drobnosti a šli jsme hledat náš kruh.

Předvádět se začalo o půl desáté, fousků bylo přihlášeno 74, běloušů 46, hnědáků 28. Byly připraveny dva kruhy, jeden pro feny, druhý pro psy. Psy, tedy i nás, posuzoval pan Břetislav Vaňhara, feny pan Václav Sobolík. Průběžně probíhal výběr do chovu.

Jelikož jsme byli přihlášeni do třídy pracovní, přišla na nás řada až kolem poledne, Argo se v kruhu hezky předvedl, získal známku V2 a k tomu Res. CAC. Iveta a Ricky úspěšně prošli výběrem a Ricky je kandidátem chovu.

I když bylo na zámku krásně, neměli jsme moc času, tak jsme se pozdravili s kamarády, obešli stánky, koupil jsem Argovi vodítko a vyrazili jsme domů.

Argo byl hodnocen stručně: Pes - bělouš, středně silné kostry, typická hlava, výrazné znaky, v kostře i v pohybu bez závad. Osrstění standardní. Výška 66 cm, oko hnědé, chrup úplný, zkus nůžkový. Výborná 2, Res. CAC.

A tady se podívejte na pár fotek.

PROTIVÍN 2008

23.8.2008 se konala Speciální výstava KCHČF a Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů Memoriál Františka Hostičky v Protivíně. My jsme se s Argem vypravili už v pátek, abychom v sobotu byli na místě včas a dobře vyspaní. Stan jsme postavili v holandském kempu přímo v Protivíně, večer se prošli do města na pár piv a něco k snědku. Pivo Platan 12º za 16 kaček a řízek přes celý talíř. Celou noc pak pořádně pršelo a foukal hrozný vítr, ale i tak jsme se dobře vyspali. Ráno rychle sbalit morký stan, prohnat Argoša po poli a už jsme se přesunuli na zámek, kde jsme se konečeně setkali s bráchou Arem, Drahuškou, Michalem a jejich dětma. Taky jsme potkali spoustu kamarádů, se kterými se známe z výcviků v Horce a Lučkovicích. Našli jsme tedy svůj kruh, vyzvedli si připravenou složku s katalogem a s malým překvapením a taky jsme dostali odznak. Jelikož vstupní list mi přišel z neznámých důvodů na dědovu adresu, byl děda uveden i v katalogu jako Argův majitel. Ve výstavní kanceláři mi řekli, že to není problém, tak jsem to dále neřešil. Po slavnostním zahájení a odtroubení jsme se rozešli ke kruhům a brzy se šlo na plac. Byli jsme přihlášeni do mezitřídy a celkem nás v kruhu bylo devět, z toho tři sourozenci od Jemčinských dubů - Argo, Ar a Arny. Pan rozhodčí Dick Rutten přijel posuzovat až z Holandska a takhle ohodnotil Arga:

Výška 66 cm, typický představitel rasy, kompaktní pes, hlava v poměru, hlava dobrý poměr k nosu, dobré korektní uši, kompletní nůžkový skus, dobrý krk, mírně spáditá záď, dobré předhrudí a hloubka hrudníku, přední noha strmější, korektní pánev, dobré zaúhlení zadních končetin, výborné osrstění, dobré tlapky, výborná mechanika pohybu. Tolik doslovný přepis, celkově jsme tedy získali Výborný 3. Pro mě nečekaný úspěch.

Zároveň na této výstavě probíhal výběr do chovu, kterého jsme se po delších organizačních problémech také zúčastnili a Argo se stal kandidátem chovu.

Měl jsem obrovskou radost, pro Arga další otravný den, kdy s ním furt škubu na vodítku, cizí lidé mu koukají na tlamy a všemožně osahávají a on si ani nemůže zařádit se psy a hlavně fenkama, kterých je kolem nepočítaně.

Fotky z celé akce pořizoval Arův Michal, pro mě bylo technicky téměř nemožné předvádět Arga a zároveň se u toho fotit:-) takže až mi přijde cd, fotky dodám.

A je to tady, fotky jsou zde. Michale díky;-)

 

Národní výstava psů v Ostravě 2008

12.4.2008 jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Ostravě a v početné konkurenci dalších pěti psů v třídě mladých jsme obdrželi hodnocení VD - Velmi dobrý.

Rozhodčí: MVDr. František Šimek

Posudek: světlý hnědý bělouš, dobrá samčí hlava, pevný hřbet, dostatečně hluboký hrudník, správné zaúhlení, užší chod pánevních končetin, mírně otevřená srst, v ne zcela optimální výstavní kondici.

Pan rozhodčí nám říkal, že Argovi na pohled chybí 2-3 kila, což musím uznat, jeho váha je teď 28 kg. V zimě měl 31 kilo, ale asi tím, že jsme začali jezdit na kole a vůbec se více hýbat, tak ubral na váze. Všechno zase doženem, co se týká krmení, Argo je vděčný strávník. Nebo že bych ho krmil málo?

Jarní svod

13.4.2008 jsme absolvovali Jarní svod s následujícím hodnocením:

Typ: typický                                       

Zbarvení: vícebarevný                                 

Síla kostry: střední                               

Chrup: úplný                                      

Skus: nůžkový                                    

Kvalita srsti: standardní                        

Povaha: klidná

Výška: 65 cm

Barva oka: hnědá

Ucho: normální

Čenich: normální

Znaky u hrubosrstých: výrazné

Hrubé vady: bez vady

Rozhodčí: MVDr. Miroslav Kalich