2009

PROSINEC

 To nejdůležitější - Argo se stal mužem a kryl svou první psí slečnu.

LISTOPAD

Teda letos listopad dostál svého jména a hned prvního spadalo ze stromů snad všechno listí, v noci zima jako blázen, skoro mínus pět stupňů, ještě, že ve spacákách bylo plus hodně:-) Podzim je prostě tady. Odpoledne jsme jen tak cvičně udělali s Argem barvu, poprvé od posledních zkoušek a v pohodě.

Také jsme absolvovali letošní první hony na drobnou (nepočítám kačeny, na které jsme chodili od září), jinak se flákáme.

ŘÍJEN

Jo říjen, ten je prozatím ve znamení brigád a tahů na kačeny, taky chodíme běhat, jelikož jsem si na to koupil nové boty. Ale počasí nám moc nepřeje.

ZÁŘÍ

V pátek jsme se se Sťopou a Nerem vypravili jako obyčejně na Lysou, měli jsme volno, tak jsem vyrazili už dopoledne a dohodli se, že pojedem vlakem. Sešli jsme se na nádraží, vlak žádný nejel, tak jsme zašli na chvíli do nádražky a po jednom pivu tu byl náš expres. Z Ostravice jsme stoupali na kopec, občas se občerstvili čajem s rumem, prostě pohoda. Počasí nic moc, ale to se právě líbilo hafanům, na Velkých větrech jsme se potkali s nádhernou československou  vlčicí, Argo z ní byl trochu mimo, ostatně jako z každé fenky, která se mu na první pohled zalíbí;-) Chvilku jsme s majiteli poklábosili a vyrazili na poslední úsek cesty. Nahoře v plesnivce jsme si dali klobásku a pivo, odpočinuli si a vyrazili dolů. To už se obloha trošku protrhávala, objevilo se sluníčko a hafani zase mizeli v lesích, jenže najednou se z houští ozvalo bolestné zakňučení a Nero se nevracel. Když se pak objevil, vypadal, že je OK, ale když k nám přišel, všiml jsem si, že má za pravou tlapou krev. Mrkli jsme blíž a docela se zděsili, měl tam díru jako prase. Trochu jsme mu to očistili a jelikož se moc neměl k tomu, aby šel sám, vzal jsem ho na ramena a snesli jsme ho z Lysé dolů. To už Sťopa zavolal pomoc a jelo se k veterináři panu Konvičkovi do Frenštátu. Ošetření trvalo asi hodinu, tak jsme čekali Na Střelnici a dali si tam pivo s Machym. Po ošetření jsme odjeli ke Štěpánkům, Argo chvílema hlídal u Nera no a domů už jsme se pak nedostali, až ráno. Nero pak musel ještě znovu k veterináři, protože se ukázalo, že má v té svojí husté srsti ještě další díru. My se s Argem přepravili k Vaclavkam na barák a prací jsme pak o víkendu oslavili Marovy a v neděli moje narozky. Mimochodem v sobotu mi při bourání posledního stropu jebla na hlavu cihla :-) A tady jsou fotky z té Lysé.

Občas cvičíme, občas se flákáme, chodíme na hory nebo jen tak zajdem k řece na pivo no a každou středu teď chodíme na kačeny, vždycky navečer od 19.00. Argo pracuje krásně a vždycky si vyslouží nějakou tu "kačku" :-)

SRPEN

Mezi zkouškama se snažíme cvičit, po prvních VZ jsme se jeli odreagovat na výcvikový tábor do Lučkovic mezi partu skvělých lidí.

ČERVENEC

Trochu ve spěchu jsme se přihlásili na pár zkoušek a když to vyjde, tak i trochu cvičíme:-) a jako vždy všechno prokládáme výšlapy na Lysou a s jednou malou změnou na Ondřejník a Spálenou.
10.-12.7.2009 tak tenhle víkend byl opět náročný, sice jsme nemakali u Václavek, ale byli jsme se podívat na speciální zkoušky z vodní práce na Jižní Moravu. Kempovali jsme na Pasohlávkách, v kempu, kde jsme toho už dost zažili. K naší nelibosti tam už nikde nečepujou Radegast, cena dvanáctky byla 30 kaček, takže to byl docela vítr v peňaženke... V sovotu jsme teda ráno vyrazili hledat rybník, kde budou ty zkoušky. GPS naváděla bez problémů. Potkali jsme se tam s Drahou, Michalem a bráchou Arem a jejich novým přírůstkem Mokem. No a taky s kamarádem z výcvikových táborů Františkem a jeho kraťandou Aidou. Po zkouškách jsme vyžebrali u pana Gratcla jednu kačenu a trochu pocvičili a hurá do kempu na pivo. A abych nezapomněl, taky na šílený kolotoč. No a v neděli po snídaní-neměli utopence!!!-jsme jeli ještě trochu pocvičit na rybník a pak hurá domů.

ČERVEN

Zlikvidovali jsme chovatelskou přehlídku, urval jsem výfuk na Audině a krom toho se posralo, co mohlo... Jinak s Argem chodíme plašit zvěř před sečením, cvičit v úterky do Bruzovic ...

A Argo má na svém obojku letos už několikátý zářez za škodnou.

KVĚTEN

Hned začátkem května jsme měli praktickou přípravu se zbraní v rámci kurzu, takže jsme si zastříleli z brokovnice na holuby a z malorážky na terče a pak jsme pokračovali brigádou na střelnici.

Koncem května jsme instalovali chovatelskou přehlídku trofejí na Hukvaldech.

Ani nevím proč, ale nechal jsem Argovi vystavit certifikát pro třídu pracovní, kdybychom se ještě někdy vydali na nějakou výstavu. Co takhle do Buchlovic někdy v září???

No a chodíme na Lysou a o víkendech jsme hádejte kde? No jasně, u Václavek na domečku.

DUBEN

Aby se to nepletlo, chodíme pořád na Lysou a pomáhat k Václavkám, kde je docela dobrý les a tak tam asi budu zkoušet barvu. Koncem měsíce jsem si tam vyznačil trasu tak třista kroků dlouhou. Jo a taky jsem se jako brigádník zúčastnil Jarního svodu na OMS F-M.

BŘEZEN

Kurz nám tento měsíc končí, takže o víkendu 20.-22.3.2009 jsme mohli s Argem opět po roce vyrazit do Horky na výcvik. No a samozřejmě nechybělo několik výšlapů na Lysou...

No a taky ve volných chvílích jezdíme na domeček k Václavkám, našim skvělým kamarádům, kteří se už loni pustili do totální rekonstrukce, kterou vám taky několika fotkama zkusím přiblížit, určitě je na co koukat :-)

A jako správný uchazeč o lovecký lístek se účastním všech možných akcí pořádaných OMSem a MS Bruzovice, kde budu vykonávat praxi pod dohledem otce-myslivce. Takže chodit krmit zvěř, na schůze, brigády, společenské akce a tak.

 

ÚNOR

V únoru jsme podnikli pár výletů na Lysou, v albu jsou nějaké fotky. Jinak každý víkend trávím sobotu i neděli v kurzu.

LEDEN

Od ledna jsem trošku změnil zaměstnání a tím, že máme dlouhé úřední dny, nezbývá přes týden na nějaké aktivity moc času, ale snad to nějak zvládnem.

4.1.2009 jsem se díky mrazům, které zrovna panují, konečně rozhodl trochu zpracovat srnčí deku, abychom měli s čím cvičit přes léto. V mrazáku jsem měl dvě, tak jsem vytáhl tu od Lucky, počkal, až rozmrzne a odjel s ní na chalupu. Musel jsem vyrobit provizorní rám, na který jsem deku natáhl, ještě před tím jsem ji ve sněhu omyl a po napnutí jsem ořezal a oškrábal zbytky tuku a masa. Prsty mi při tom teda pěkně mrzly, Argoš se pletl pod nohy a měl akorát snahu tu deku olizovat, ale že by štěkl, to ne.

V průběhu měsíce jsme chodili každý týden na Lysou, jednou jsme tam dokonce vyběhli na svítání a jednou taky s běžkama, ale to radši popisovat nebudu, páč na běžkách nejsem zrovna Lukáš Bauer.

31.1.2009 jsem nastoupil do kurzu pro uchazečů o lovecký lístek, pořádaného místním OMS F-M.