2010

Červenec - pokračujeme ve výcviku, zúčastnili jsme se speciálních zkoušek z vodní práce v Šilheřovicích a taky jsme po roce zavítali na Pasohlávky a odtud si odskočili na další SZVP do Těšan na Těšanský pohár 2010.

Červen - snažíme se cvičit, jezdíme do Šilheřovic na nácvik lesních disciplín, občas to proložíme nějakou vodou, taky jsme zase vyrazili na krátký čundr na Javorník, ale počasí nám moc nepřálo.

Koncem června to konečně vypadá jako léto. S Argem jsme se zúčastnili Oblastní výstavy psů v Náměši na Hané, Argo byl oceněn známkou výborná 2 a získal ocenění Res. CAC.

Květen - kromě výcviku jezdíme i několikrát týdně na brusle nebo běhat, občas na kolo, zkrátka se bavíme:-)

Duben - hned první dubnový den - Zelený čtvrtek - se vydařil a po práci jsme si šli zaběhat na Bašku - přehrada u F-M. Odměnou nám bylo nejen hezké počasí, ale hlavně zelené pivo, které se hned v první hospodě točilo:-)

Na konci dubna jsme zahájili výcvik, jde to ztuha, ale to se není čemu divit, když náš Argo má od posledního honu veget:-). A důležité je, že necvičíme sami, přidali jsme se k Ivetě a jejímu českému fouskovi Rickymu z Kyjovic, kteří cvičí na PZ a jejich kamarádce Ireně s dlouhosrstým výmarem Harmem. A doufám, že se k nám opět jako loni přidá Pavel s českým fouskem Rolfem.

Byli jsme taky párkrát na Lysé a o víkendu 11.4. jsme spolu s Pitrsem a psiskama zašli na takový menší výlet k Vaclavkam na barák, cestou jsme dali pivo na Olešné, hafani se krásně proběhli a odpoledne jsme opekli buřty. Mám i nějaké fotky, tady jsou.

 

V březnu jsem se pomalu začal připravovat na zkoušky z myslivosti, takže Argo měl veget. Zkoušky jsem 20.3.2010 úspěšně absolvoval, takže teď mám veget já. Ale jen na chvíli, ještě mě čeká zbroják. Poslední týden jsme se rozhodli začít makat na fyzičce, takže vyrážíme na kolo a hlavně běháme.

 

Leden a únor proběhl ve znamení vycházek na Lysou, taky jsme pravidelně několikrát v týdnu chodili do honitby přikrmovat zvěř a čekali jsme narození Argových potomků, což se však nakonec nesplnilo.