2011

A jsme zase tady:-)

Notebook je po půl roce konečně opraven a tak se pokusím zrekapitulovat všechno, co se u nás událo.

Po ukončení výcvikové a zkouškové sezony nás čekaly samé příjemné věci, jako jsou hony na drobnou u nás v Bruzovicích, mé slavnostní přijetí do řad myslivců, sem tam jsme vypomohli v bažantnici v Šilheřovicích a nechyběl ani tradiční lov jelenů na Oravě. A pak už tu byly Vánoce a oslava Nového roku a poté konečně odpočinek. A rozhodně byl zasloužený, Argo totiž obdržel Pohár pro nejpracovitějšího českého fouska za rok 2010 :-)

 

Tady je tabulka:

1.ARGO OD JEMČINSKÝCH DUBŮ    -4328,9 bodů (Rusek Martin, Frýdek-Místek)
2.VAX Z TĚŠÍNOVSKÝCH BUKŮ          -2525,9 bodů (Maša Jaroslav, Měnín).
3.ARA Z BLATI                                          -2507,2 body (Kovařík Ladislav, Olešky)

4.RICKY Z KYJOVIC                               -2283,6 bodů (Bártková Iveta, Ostrava)
5.DAN ZE STAROPLESKÝCH LUK        -2022,8 bodů (ing.Kerda Frant., Pardubice)
6.LUK Z AUFRIZU                                                -1892,6 bodů (Štich Jiří, Chlumčany)
7.BRYK Z LOVČICKÝCH TARASŮ       -1832,3 body (ing. Pištěk Mir., Sedlec-Prčice)
8.OSKAR OD JEMILUK                            -1481,6 bodů (ing. Kerda Frant., Pardubice)
9.AVAR Z PODŘEBČEM                          -1246,1 bod (Lidmila Rostislav, Svitavy)

 

Ricky s Ivetou obsadili čtvrté místo, čímž jim dodatečně gratulujeme;-)

 

V únoru jsme se už nemohli dočkat a tak jsme zahájili grilovací sezonu...a ruku v ruce s přicházejícím jarem tu bylo i zahájení výcvikové sezóny. Dostali jsme se totiž do nominace na Memoriál Richarda Knolla a tak jsme se snažili připravit na disciplíny, které nás tam čekají. Zopakovali jsme vodu, v lese barvu a na poli se toho moc dělat nedalo, nikde žádná krytina a hlavně žádná zvěř, takže se Argo proháněl po polích trochu znuděně. Ale říkal jsem si, že se aspoň dostane do tempa a vyladí systém hledání. Jelikož se přes zimu docela lenošilo, museli jsme makat i na fyzičce (oba), takže jsme začali jezdit na kole a na bruslích.

 

Nominační soutěž se konala v krajině pod Řípem, v krajině bohaté na drobnou zvěř, což dostatečně prověřilo kvality účastnících se ohařů. My jsme bohužel neuspěli, hned na společném honu jsme obdrželi nulu z klidů před pernatou (a to jsem se bál hlavně zajíců, které ale na samostatném hledání Argo celkem ustál). Na lesních disciplínách jsme uspěli napůl, šoulačka za 4, ale na barvě Argo dvakrát sešel a minuli jsme lože, takže známka 1. Pak už nás čekala jen voda, kde byl Argo na hladině bezchybný, ovšem v rákosu už mu to tolik nešlo a dostal známku 3. Zde se můžete podívat na výsledkovou listinu. Všem, kteří uspěli, gratulujeme. Na stránkách klubu si můžete přečíst hodnocení jednotlivých psů, tedy i o nás.

 

Za Argem letos zavítala psí slečna Dona Šimonův dvůr od pana Aleše Suchánka a 13.5.2011 se narodila tři štěňata, dvě fenky-hnědé po mámě a jeden kluk-bělouš po Argovi:-) Když byly štěňatům 4 týdny, byli jsme se na ně podívat a tady je pár fotek.

 

A tím už se vlastně dostáváme do současnosti, plán na letošní zkouškovou sezonu zatím nemám, občas podnikneme nějaký výcvik s kamarády, ale o zkouškách jsme ještě neuvažovali.