Všestranné zkoušky 2010 - OMS Opava+Šilheřovice

Letos jsme naposledy zkusili štěstí na všestranných zkouškách o víkendu 23.-24.10.2010. Zkoušky se konaly v prostorách bažantnice Šilheřovice, tedy v nám známém prostředí.

Sobotní zahájení proběhlo jako obvykle, kolem osmé se začali sjíždět všichni účastníci na chatě MS Ostříž a jelikož zde měli sraz i čeští fousci, které čekalo klubové ověření loveckých vloh, lidí a psů tady bylo opravdu hodně. Průběžně proběhl zápis a zaplacení, veterinární kontrola a šlo se na nástup. K dnešním všestranným zkouškám nastoupilo 11 psů, mezi nimi i naši kamarádi z výcviku Iveta s Rickym, Pavel s Artušem, Liliana s Netem, Katka s Hunterem, pan Müller s Gertem a nechyběl ani pan Sikora s Hardym, pan Drábek se dvěma psy a další...

Jelikož pejsků byl nižší počet, šli jsme první den všichni les, takže se odjelo na ohrádku, která proběhla bez větších obtíží, Argo ji zvládl bravurně za 4. Následovalo chování na stanovišti, kde bohužel odstoupila Katka s Hunterem, který ze stanoviště utekl. Argo udržel nervy celkem na uzdě a dostal za 4. Poté se všichni rozjeli na svá stanoviště podle vylosovaných čísel, takže klasika:barvy, vlečky, drobné disciplíny. My jsme s číslem losu 11 zůstali na drobné a spolu s námi i Pavel s Artušem a jeden pointer. Slídění, dohledávku lišky i nahánění zvládl Argo bez zaváhání a tak jsme mohli odjet na barvy. Jenže tady ještě skupina před námi neměla hotovo, tak jsme se přesunuli na vlečky, kde bohužel vypadl na vlečce se zajícem pointer. Naše skupina se tedy zmenšila a jak jsme se dozvěděli, před námi na vlečce také vypadl jeden pes. Z vleček jsme tedy přejeli na barvu, kde mě Argo spolehlivě vedl až ke kusu, ovšem byla nám vytčena přílišná rychlost. A taky jsem se provinil já, jako vůdce, jelikož jsem si nevzal zbraň.

Bylo dohodnuto, že pokud vše půjde hladce, absolvují psi v dnešním dni i část vodních prací a to práci na hluboké vodě a přinášení kachny z hluboké vody. Tady Argo opět předvedl, že je to vodař, protože hledal krásně daleko i do stran a perfektně reagoval na mé povely. Jo voda, to je jeho:-) Tímto byl dnešní den úspěšně za námi a tak jsme jeli odpočívat, abychom zítra podali aspoň tak dobrý výkon, jako dnes:-)

V neděli ráno jsme se sešli opět na chatě MS Ostříž. Dnešní den nastoupilo už jen sedm psů, čtyři včera vypadli. Naše skupina tří fousáčů (my, Iveta s Rickym a pan Sikora s Hardym) jsme nejdříve dodělali vodní práce, tedy nahánění v rákosí a dohledávku kachny. Z nahánění jsme dostali první 3, Argo nehledal dostatečně daleko a ke konci si mě častěji chodil kontrolovat a jakoby si chodil pro další povel.

Následovalo malé pole, kde k našemu velkému a nemilému překvapení vypadli Pavel i Lilka na vlečce s bažantem. Trochu nám zatrnulo, ale všichni psi z naší skupiny zvládli dohledávky a vlečku na výbornou, tedy na 4.

No a z malého pole jsme jeli na velké pole, kde jsme nastoupili na společný hon v řepě, kde byli ráno vypuštěni bažanti a já měl možnost si jednoho z nich dokonce ulovit. Argo krásně přiaportoval, ostatní si vyzkoušeli přinášení teplé a mohli jsme jít každý na samostatné hledání. Argo dnešní den zakončil s jedinou trojkou a tak i celé všestranné zkoušky.

Odjeli jsme na chatu na oběd a v příjemné atmosféře jsme čekali na vyhlášení výsledků.

Vítězem všestranných zkoušek se stal Hardy z Koblova se 492 body veden panem Sikorou a obdržel titul CACT, na druhém místě Argo :-) s 487 body a res.CACT na třetím místě Gert ze Štípek. Iveta dovedla Rickyho na nádherném 4.místě s 466 body. Gratulujeme:-)

Byl to opět náročný, ale krásný víkend a my jsme tímto zakončili letošní výcvikovou a zkouškovou sezonu. Arga teď čeká zasloužený odpočinek, ale nebojte, odpočinek to určitě bude aktivní:-)